>
ANA SAYFA

ONLINE KATALOĞUMUZ

sove katalog

UYGULAMA BİNALARIMIZ

ÜRÜNLERİMİZ

 

 

 

Dış Cephe Mantolama Sistemleri binalarınızda  % 50 % 70 Oranında Isı Yalıtım Sağlar,Dış Cephe Mantolama  Sistemleri ile binalarınız Yeni Bir Görünüm Sağlar. Mantolama En yaygın ısı yalıtım sistemlerinin başında gelir. Doğalgaz veya başka bir enerji kaynağının tasarrufunu sağlar. Bu şekilde gerekli ısı izolesini sağlamak amaçlı kullanılır. Dış cephe ısı yalıtım sistemleri ile mantolaması yapılan bir binanın  hiç ısı yalıtım işlemi uygulanmayan binalara oranla ısı kaybı %80 azalmaktadır. Bu büyük oran ile kabarık faturaların gelmesi engellenebilir.Mantolama.Com.tr Olarak Binalarınıza Mantolama İşlemi Yapılmadan Önce Teknik Ekibimiz Tarafından Binanızın Fotoğrafları Çekilip Mantolama Yapılacak Cephelerinizin 3D Modellemeleri Çizimleri Tarafımızdan Yapılarak Beğeninize Sunulacaktır.

Bu yazımızda sizlere, Dış cephe mantolama hakkında bir kaç bilgi vereceğiz. Ayrıca diğer yazılarımızda da dış cephe mantolama nın fiyatları hakkında da bilgiler vereceğiz. Yapıların aralıksız bir şekilde dış cephelerinin levhalar ile kapatılarak yalıtılması işlemine dış cephe mantolama denmektedir. Dış cephe mantolama ile yalıtımı sağlanan yapının dışardan rüzgarı, soğuğu ve nemi emmesi engellenmekle birlikte yapı içerisindeki ısının da dışarıya çıkışı engellenmektedir. Dış cephe mantolama da kullanılan yöntemler çeşitlilik göstermektedir.

Dış cephe mantolama ile oratalama olarak %50 ile %60 lık ısı tasarrufları sağlanabilmektedir. Dış cephe mantolama ile ev ekonomisine, ülke ekonomisine fayda s

 

ağlamakla birlikte uzun vadeli olarak doğaya sağlayacağı faydalarda göz ardı edilmemelidir.

Dış Cephe Mantolama Mantolama M2 Birim Fiyatları Mantolama Nasıl Yapılır

DIŞ CEPHE MANTOLAMA Cephe Kaplama Sistemleri

Mantolama binaların duvar, kolon, kiriş bölümlerinin Polistren levhalar kullanılarak yalıtılması için geliştirilen bir sistemdir.

Bu çözümde kullanılan bileşenler doğru nitelikte seçilmiş Polistren ısı yalıtım levhaları, levhaların yüzeye ankrajlanmasını sağlayan özel dübeller, yine levhaların yüzeye yapışmasını sağlayıcı özel yapıştırma harcı ve ısı yalıtımına özel sıva harcı, sıva aderansını arttıran sıva filesi, boşluklarda kullanılmak üzere tasarlanmış alüminyum profillerden oluşmaktadır.

Isı yalıtım levhaları, arka yüzeyi pürüzlendirilmiş ve oluklu/delikli, ön yüzeyi sıva uygulamaları için geliştirilmiş özel pürüzlü, bünyesine su almayan, boyutsal stabilitesi mükemmel, yayıncılık testleri yapılmış, B1 sınıfı zor alev alabilen Polistren ısı yalıtım malzemeleridir.

Yapıştırma harçları, çok iyi yapıştırma niteliği olan sıcağa ve dona karşı dayanıklı, su ile karıştırılarak hazırlanan malzemedir.

Sıva harçları, sentetik katkılarla kalitesi arttırılmış, uzun düzeltilebilme süresi olan, yağmur darbelerine, sıcağa ve dona karşı dayanıklı, su ile karıştırılarak hazırlanan malzemedir.

Sıva filesi, min. 145 gr/m2 ağırlığında alkalilere ve kimyasallara dayanıklı cam elyafı malzemedir.

Dübel, ısı yalıtım levhalarının cephe yüzeyine tesbitini yapmak için kullanılan 9 ve 11 cm boyunda çivili bağlantı elemanıdır.

Köşe profili, bina köşeleri ve pencere köşelerini koruma amaçlı kullanılan yüzeyleri delikli alüminyum köşebentlerdir

 Mantolama için çok çeşitli Teknik Verilere uygun olan ve olmayan çok çeşitli ürünleri bulmanız mümkün. Isı yalıtımından maksimum derecede fayda sağlamak için ürün kalitesi teknik değerleri üstün malzemelere ek olarak Uygulama ‘ nın da hassas yapılması gerekmektedir. Ürün ve uygulama ‘ nın birleşmesi sonucunda Isı yalıtımı tam performans ile çalışacak size konforlu ve sağlıklı bir mekan oluşturacaktır.

Isı yalıtımı, kışın ısınmak yazın da serinlemek için harcadığımız enerjiyi azaltmak ve daha rahat ortamlarda yaşamak amacıyla binaların dış cephe duvarları, cam ve doğramaları, çatıları, döşemeleri ve tesisatlarında, ısı geçişini azaltan önlemler almaktır

Binaların dış cephe montalama işlemi son zamanlarda oldukça yaygınlaştı. Bunun sebebi dış cephe mantolama nın ekonomimize, binalarımıza ve çevreye uzun vadede faydalarının olmasıdır. Tabiki yaşam kalitesindeki sağladığı rahatlığıda unutmamak gerekir. Dış cephe yalıtımı avrupa ülkelerinde uzun zamandır kanunlar ile birlikte uygulanmaktadır. 

 

Bu yazımızda sizlere dış cephe mantolama hakkında bir kaç bilgi vereceğiz. Ayrıca diğer yazılarımızda da dış cephe mantolama nın fiyatları hakkında da bilgiler vereceğiz. Yapıların aralıksız bir şekilde dış cephelerinin levhalar ile kapatılarak yalıtılması işlemine dış cephe mantolama denmektedir. Dış cephe mantolama ile yalıtımı sağlanan yapının dışardan rüzgarı, soğuğu ve nemi emmesi engellenmekle birlikte yapı içerisindeki ısının da dışarıya çıkışı engellenmektedir. Dış cephe mantolama da kullanılan yöntemler çeşitlilik göstermektedir. 

 

Dış cephe mantolama ile oratalama olarak  %50 ile %60 lık ısı tasarrufları sağlanabilmektedir. Dış cephe mantolama ile ev ekonomisine, ülke ekonomisine fayda sağlamakla birlikte uzun vadeli olarak doğaya sağlayacağı faydalarda göz ardı edilmemelidir.

 

Mantolama adı verilen Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri uzun yıllar öncesinden Avrupa ülkelerinde standartlarla çerçevelenmiş ve enerji tasarrufu amaçlı kullanılmaya başlanmıştır.Ülkemize maalesef gecikmeli gelen bu tasarruf sistemi sebebi ile enerji satan bir ülke iken dışarıdan enerji alan bir ülke konumuna gelmiş bulunmaktayız.Yerküre üzerindeki kaynakların hızla tüketildiği düşünüldüğünde tasarruf tedbirlerimizi almak için daha fazla gecikmememiz gerekliliği açıkça görülmektedir.

Doğru bir şekilde Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri ile kaplanan bir binanın orozyon problemini bir daha yaşamayacağını,yaşının sabitleneceğini ve mantolamanın bina ömrü kadar hizmet verebileceğini unutmamamız gerekmektedir

Dış cephe mantolama sistemlerinde ,ısı yalıtım sistemleri , fiyatları piyasada  hemen hemen aynı ama malzemeler çeşitli dir yada işçilikler farklı çıkmaktadır sizin için araştırıp fiyatların ortalaması ve açıklaması alındı yapılan bu işlem sonucunda nem ,rutubet ,ısı yalıtımı gibi sorunlar kesinlikle ortadan kalkıyor tabi bütçeyede yardımcı oluyor özellikle deneyimli bir kadro olması lazım fiyat hemen hemen aynı pis ve düzgün baştan sağma çalışan bir ekibin sonrasında çıkacağı problemlerde bulmak yardım almak problem olmaktadır.

YALITIM LEVHASI YOĞUNLUK VE KALINLIKLARI

istanbul ve cevre iklimler için ideal olan : 4 cm kalınlık 16 densite yoğunluk ısı yalıtım lavhası kullanılmaktadır .istege baglı olarak 16 - 32 densite arası yoğunluk ve 3 ile 8 cm kalınlıkta yalıtım levhası kullanılabilir .extra ses yalıtım içinse dış cephe ve iç cephelerinizde taş yünü yalıtım levhasıda kullanılmaktadır

 

Binalarda yalıtım ve izalasyon önemlidir. Dışarıdan içeriye, içeriden dışarıya ısı ve ses gitmesi maddi ve hem de mahremiyet açısından da önemlidir. Isı kaybından kışın daha çok yakıt tüketilir. Dışarıdan içeriye giren ısı da yine kayıplara yol açar. Birincisi sıcak rahatsız eder, ikincisi klima giderleriniz artar. Isı yalıtımı için dıştan dış cephe mantolama fiyatları içten ise iç cephe mantolama tercih edilebilir. Hem ısı yalıtımı hem de izalasyon sağlanmış olur. Eğer üst katta oturuyorsak çatıyı da unutmamak gerekir. Çatı izalasyononu da önemlidir. Çatı işleri ısı, yalıtım, izalasyonu düzgün bir şekilde yaptırmak gerekir. Dış cephe kaplamalarında ve iç cephe kaplamalarında mantolama yapılırken izalasyon malzemesi olarak başta strafor kullanılır. Bunun haricinde çeşitli yapı malzemeleri de kullanılarak iç ve dış cephe üzerine sıva yapılır. Bu aşamada aşağıdakilerden bir tercih edeilebilir. Mineral Taş Sıvalar › Terasit Hazır Sıva › Silikon ve Akrilik Esaslı Boyala › Kavuçuklu Boya › İç Cephe Boyaları › Saten Boya › Su Bazlı Plastik › Saten Bazlı Plastik › Silikonlu Plastik


.
Bize Yazin
Adiniz*
Email Adresiniz*
Telefon Numaraniz*
Baslik*
Mesajiniz*
uc arti iki kac eder. Rakamla Yaziniz*


.Sitemizi bugün 85 kullanici ziyaret etmistir.